Outsourcing BDO — obsługa firm

BDO Poznań

KONTAKT

Oferujemy obsługę firm w zakresie BDO, a więc dotyczącą bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami. Wiele przedsiębiorstw, zarówno tych dużych, jak i średnich, a nawet małych wytwarza odpady inne niż komunalne. To z kolei nakłada na ich zarządców obowiązek rejestracji w systemie BDO i składania corocznych sprawozdań oraz stałego prowadzenia ewidencji odpadów, wystawiania kart przekazania odpadów, tworzenia odpowiednich dokumentów, nanoszenia korekt oraz innych działań wymaganych przez organy administracji państwowej. Co więcej, konieczność prowadzenia ewidencji dotyczy również firm, które korzystają z jednorazowych opakowań lub wprowadzają do obrotu określone w ustawach produkty, dlatego również oferujemy prowadzenie sprawozdawczości z zakresu gospodarki opakowaniami dla wprowadzających:

 • opakowania oraz eksportujący opakowania
 • produkty w opakowaniach, eksportujący i dokonujący wewnątrzwspólnotowej dostawy produktów w opakowaniach
 • żywność i napoje w opakowaniach z tworzyw sztucznych

oraz konkretnych produktów sprowadzanych z zagranicy, takich jak: sprzęt elektryczny i elektroniczny, akumulatory, baterie, opony, oleje, pojazdy sprowadzane z zagranicy itp. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi usługami.

Prowadzenie ewidencji BDO kojarzy się przede wszystkim z firmami, które wytwarzają odpady lub zajmują się gospodarowaniem nimi. Warto jednak pamiętać, że obowiązek związany z rejestracją oraz wprowadzaniem danych do bazy dotyczy również przedsiębiorców, którzy:

 • wprowadzają na rynek i zajmują się ekspertem opakowań zarówno z papieru, tektury, tworzyw sztucznych, jak i szkła czy drewna,
 • wprowadzają na rynek produkty w opakowaniach, eksportują je lub dokonują ich wewnątrzwspólnotowej dostawy,
 • prowadzą sklepy lub hurtownie, w których możliwe jest pakowanie zakupów w jednorazowe reklamówki objęte opłatą recyklingową,
 • zajmują się sprzedażą lub są autoryzowanymi przedstawicielami producentów produktów, o których mowa w ustawie o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej, np. opon, olejów smarnych czy zamrażarek, klimatyzatorów i pomp ciepła, a także innych produktów elektronicznych i elektrycznych,
 • wprowadzają na rynek pojazdy, zajmują się ich spradzaniem albo są właścicielami stacji demontażu lub strzępiare
 • wprowadzają na rynek lub zajmują się przetwarzaniem akumulatorów i bater
 • ii.

Jeśli nie jesteś pewny, czy powinieneś prowadzić ewidencję, zapraszamy do kontaktu — odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Do kogo kierujemy naszą ofertę związaną z obsługą firm w zakresie BDO?

System BDO to kluczowy element krajowej polityki środowiskowej, mający na celu zwiększenie przejrzystości i efektywności zarządzania odpadami w Polsce. W związku z tym ważne jest prawidłowe i regularne wprowadzanie informacji do bazy danych. Obecnie nie trzeba robić tego samodzielnie — nasze biuro rachunkowe może zająć się sprawami związanymi z BDO. 

Outsourcing nierzadko niesie wiele korzyści. Są to zazwyczaj:

 • oszczędność czasu, który można przeznaczyć na inne działania, umożliwiające rozwój firmy,

 • zmniejszenie ryzyka pojawienia się błędów w dokumentach, a także pewność, że zostaną one wysłane na czas, co pozwala na uniknięcie kar związanych z nieprawidłowym lub zbyt późnym ich uzupełnieniem;

 • możliwość skonsultowania ewentualnych wątpliwości z osobami, które mają wiedzę na tematy związane z BDO,

 • optymalizacja kosztów — skorzystanie z obsługi firm w zakresie BDO dla wielu przedsiębiorstw okazuje się bardziej opłacalne niż tworzenie nowego stanowiska pracy.

Jeśli więc chcesz, aby Twoja firma wywiązywała się z obowiązków związanych z gospodarką odpadami, opakowaniami oraz innymi produktami objętymi ustawą, dobrym rozwiązaniem może okazać się zwrócenie uwagi na outsourcing BDO.

Jakie korzyści może nieść skorzystanie z outsourcingu BDO?

Jakie korzyści może nieść skrzystanie z outsourcingu BDO?

Oferujemy kompleksową obsługę firm chcących skorzystać z pomocy w prowadzeniu ewidencji w systemie BDO. Zajmujemy się m.in. ustalaniem kodów odpadów, wystawianiem kart przekazania odpadów, tworzeniem zestawień dotyczących rodzaju i ilości odpadów lub produktów oraz wykonywaniem rocznych sprawozdań. Jeżeli szukasz kogoś, kto zajmie się obsługą Twojej firmy w zakresie BDO — zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów współpracy.

bdo poznań rejestracja sprawozdanie
bdo poznań rejestracja sprawozdanie
bdo poznań rejestracja sprawozdanie

+48 662 964 454

bdo poznań rejestracja sprawozdanie

kontakt@bdosprawozdanie.pl

Strona www stworzona w kreatorze WebWave by Fruway